کاربرد گاز نیتروژن - سلف شیمی

کاربرد گاز نیتروژن

کاربرد گاز نیتروژن

گاز نیتروژن یکی از گاز های بسیار پرکاربرد در زندگی انسان و سایر موجودات زنده است و تحت شرایط معمولی به صورت گازی بدون رنگ، بو و مزه می باشد. همچنین لازم به ذکر بوده که نزدیک به ۸۰ درصد از هوایی را که تنفس می کنیم از این ماده گازی تشکیل شده است.

 

برای آشنایی با سایر محصولات شرکت سلف شیمی کلیک کنید.

 

  • کاربرد گاز نیتروژن در صنایع داروئی:

        شرکت های داروئی یکی از فعال ترین شرکت هایی می باشند که به مقدار زیادی گاز نیتروژن تصفیه شده، در ترکیب و ذخیره سازی ترکیبات درجه بندی شده پزشکی نیاز دارند 

  • کاربرد گاز نیتروژن در صنایع غذایی:

    گاز نیتروژن یکی از گاز های موثر در فرایند بسته بندی مواد غذایی می باشد و می تواند به جابه‌جایی هوا در بسته بندی مواد غذایی کمک کند. 

  • کاربرد نیتروژن در صنعت نفت:

     گاز نیتروژن می تواند عامل مهمی در جداسازی گازها از مخازن بزرگ و آماده سازی آن ها جهت ذخیره سازی نفت را در پی داشته باشد، زیرا نیتروژن ماده ای است که با نفت وارد واکنش نمی شود و به راحتی می تواند آن را در مخازن ذخیره سازی نگه دارد.

  • کاربرد نیتروژن در تولید برخی از فلزات:

     برخی از فلزات نیاز دارند تا در محیط فاقد اکسیژن تولید شوند تا از اکسیداسیون و تشکیل فلزات مختلف جلوگیری شود.

  • پر نمودن باد لاستیک ها در خودروهای سواری :

امروزه از گاز نیتروژن به جای هوا در لاستیک خودروهای سواری استفاده می شود که به تنهایی می تواند باعث: افرایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت، افزایش دوام رینگ و.. شود، همچنین با استفاده از گاز نیتروژن دیگر نیازی به چک نمودن وضعیت باد لاستیک ها تا چند ماه نمی باشد.

 

 

سایر مقالات تخصصی شرکت سلف شیمی را دنبال کنید.

مزایای سوخت گاز

معایب کودهای حیوانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *