ضد عفونی پوشال کولر با استفاده از پرکلرین + سلف شیمی

کاربرد کلرید روی صنعتی چیست ؟

کاربرد کلرید روی صنعتی چیست ؟

کاربرد کلرید روی صنعتی چیست ؟ مهم ترین ترکیبات غیرآلی حاوی روی درحال حاضر عبارتند از: اکسیدهای روی (این ترکیبات ۶۲% از کل بازار سه محصول اصلی حاوی روی را در اختیار دارند). سولفات روی (۳۳%) و هم چنین کلرید روی صنعتی و غیر صنعتی (۵%). اصلی ترین حوزه های مصرف این مواد نیز شامل صنایع تولید لاستیک, کشاورزی و سرامیک می شود.

پیش بینی می شود مصرف ترکیبات شیمیایی حاوی روی در بازارهای کودهای شیمیایی, خوراک حیوانات و هم چنین مصارف غذایی, روبه رشد خواهد بود.

تخمین زده می شود بیش از ۵۰% از خاک های زیر کشت جهان دچار کمبود روی هستند. از سویی دیگر شیب رشد جمعیت در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است به طوری در طی ۳۰ سال گذشته جمعیت جهان دو برابر شده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۵۰ این میزان جمعیت از ۷ میلیار فعلی به بیش از ۹ میلیار نفر برسد.

کاربرد کلرید روی

بیشترین کاربری اکسید روی در ساخت مواد اولیه تولید لاستیک است که به طور گسترده توسط صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد. تولید جهانی خودرو از زمان رکود اقتصادی (سال ۲۰۰۸) به شدت افزایش یافته است.

از دیگر کاربری های ترکیبات اکسیدهای روی می توان به تولید سرامیک, شیشه و کاشی اشاره کرد.این بازار به شدت متاثر از اقتصاد جهانی است و در واقع, رشد تقاضا را در سطح جهانی نشان می دهد.

 

در طی ۲۰ سال گذشته با وجود رشد سریع تولید کاشی و سرامیک در اروپا, اما هم چنان چین بازار غالب را در اختیار دارد.

از دیگر کاربری های یک چنین ترکیباتی می توان به صنایع شیمیایی میان دستی, رنگ و رزین , نساجی, تولیدات باتری و هم چنین صنایع الکترونیک اشاره کرد.

به عنوان جمع بندی می توان گفت که صنایع کشاورزی و تولید لاستیک در حال حاضر حدود دوسوم از کل میزان مصرف جهانی ترکیبات حاوی روی را به خود اختصاص داده اند. و پیش بینی می شود که بازار مصرف سه صنعت بزرگ پایین دست ترکیبات شیمیایی حاوی روی در طی سال های آینده به طور میانگین ۰.۹ تا ۳% افزایش خواهد یافت.

کاربرد کلرید روی صنعتی چیست ؟

کاربرد کلرید روی صنعتی چیست ؟

سایر مقالات تخصصی شرکت سلف شیمی را دنبال کنید

آشنایی با زئولیت

شیمی آلی و شیمی معدنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *