اطلاعات پروژه

monopotassium-phosphate

منو پتاسیم فسفات | monopotassium phosphate

نام شیمیایی : مونو پتاسیم فسفات

گرید محصول : ۱-صنعتی ۲-آزمایشگاهی

فرمول شیمیایی :KH۲PO۴

شکل ظاهری : پودر سفید رنگ.

مونو پتاسیم فسفات (monopotassium phosphate) در دام و شرایط عادی به صورت جامدی پودری پایدار است، در آب بسیار محلول است اما در اتانول حلالیت کمی دارد. این ترکیب شیمیایی دو عنصر مهم یعنی P (فسفر) و K (پتاسیم) را در ساختار خود دارد و همین امر باعث می شود تا از آن به عنوانکود در کشاورزی استفاده کنند. بهبود طعم میوه از جمله کارایی های این ماده است.

کاربرد ها:

منو پتاسیم فسفات در صنعت کشاورزی به عنوان کود شیمیایی استفاده می شود. همچنین از این محصول برای تنظیم سطح pH و نیز به عنوان مکمل غذایی و به عنوان قارچ کش استفاده می شد. از این ماده در تولید نوشابه انرژی زا ، صنایع نساجی استفاده می شود.

 کود مونو پتاسیم فسفات در کشاورزی

برای رشد گیاهان عناصر زیادی لازم هستند اما در میان آنها ۳ عنصر پتاسیم، فسفر و نیتروژن از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. منو پتاسیم فسفات به دلیل دارا بودن پتاسیم و فسفر و همچنین حلالیت بسیار خوبی که در آب دارد، به صورت گسترده به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد، خصوصا زمانی که گیاه به نیتروژن نیاز نداشته باشد. از این کود برای بهبود رشد در میوه ها، گیاهان، پنبه ، تنباکو،چای و … استفاده می شود.

 کاربرد پزشکی

منو پتاسیم فسفات . یون های +K و PO۴ هر کدام در بخش هایی از بدن نقشهایی را بر عهده دارند. پتاسیم یون اصلی داخل سلولی است و در تنطیم میزان pH در داخل سلول نقش اصلی را ایفا می کند.

 

جهت سفارش این محصول به صفحه ارتباط با ما مراجعه فرمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

۰/۵ ( ۰ نظر )