اطلاعات پروژه

sodium-sulfate

سولفات سدیم | sodium sulfate | سنگ ترش

نام شیمیایی : سولفات سدیم – سنگ ترش

نام های دیگر: سنگ ترش ، نمک اسید سولفوریک ، sodium sulfate .

گرید محصول : ۱-صنعتی ۲-آزمایشگاهی

فرمول شیمیایی : Na2SO4 .

خلوص :۹۰-۹۹%

شکل ظاهری : پودر سفید رنگ.

حلالیت در آب : قابل حل در آب می باشد.

تعریف سنگ ترش :

سولفات سدیم یکی از عمومی ترین مواد از آب های معدنی همانند آب دریا می باشد، همچنین این ماده در ریزش های جوی وجود داردکه یکی از اصلی ترین محلول های موجود در برف و باران می باشد. بسیاری از دریاچه های شور در سراسر دنیا مقادیری سولفات سدیم دارند زیرا سدیم جزو کاتیون های غالب است.

موارد مصرف و کاربرد سنگ ترش:

۱. صنایع پودر شوینده:

مصارف پودرهای شوینده و پاک کننده با سرعت زیادی توسعه می یابد، خنثی بودن سولفات سدیم در دماهای پایین و تمایل به واکنش در دماهای بالا موجب استفاده از آن به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی صنایع شوینده به عنوان یکی از بهترین پاک کننده ها و حلال ها شده است. این ماده در پودرهای شوینده نه تنها ارزان قیمت می باشد بلکه باعث افزایش خاصیت پاک کنندگی و ازدیاد خاصیت تعلیق آن نیز می شود و بر روی خاصیت کلوئیدی سیستم تمیز کن نیز اثر می گذارد.

۲. صنایع شیشه سازی:

یشتری مصرف سولفات سدیم در صنایع شیشه سازی برای تولید شیشه های تخت به روش فلوت است و در تولید سایر محصولات شیشه ای نظیر ظروف شیشه ای ، بطری های شیشه ای دارویی و طبی ، شیشه های مخصوص ( پیرکس و..) مورد استفاده قرار می گیرد. سولفات سدیم در داخل کوره های ذوب شیشه به اکسید های SO3 و Na2O تجزیه شده و گازهای حاصله در داخل مذاب تولید حباب های بزرگ می نماید. سولفات سدیم از کف کردن و تشکیل حباب که غالبا به صورت شناور در داخل شیشه ظاهر می شود، به هنگام ذوب جلوگیری می نماید و کیفیت ظاهری و عملکردی شیشه را بهبود می بخشد.

۳. صنایع کاغذ سازی :

مصرف عمده سولفات سدیم در صنایع کاغذ سازی در تهیه خمیر کاغذ کرافت است. این ماده معدنی در طی یک فرآیند شیمیایی مخصوص به خود ، در تشکیل خمیر مایه کاغذ کرافت موثر است. این نوع کاغذ در ساخت پاکت های بسته بندی سیمان ، کارتن و مقوا کاربرد فراوان دارد. در فرآیند تولید کاغذ کرافت از سولفید سدیم برای هضم خاشاک و چوب استفاده می شود. هیدروکسید سدیم و سولفید سدیم مورد نیاز نیز از سولفات سدیم تامین می شود.

۴. صنایع تولید سولفور سدیم

۵. صنایع نظامی

۶. صنایع نساجی و رنگرزی

۷. دارو سازی

۸. عکاسی

۹. صنایع خوراک دام

این محصول توسط شرکت سلف شیمی تولید و در انواع بسته بندی عرضه می گردد.

جهت سفارش این محصول به صفحه ارتباط با ما مراجعه فرمایید.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )